Beton izolacyjny to materiał budowlany o wyjątkowych właściwościach. Izolacja termiczna z betonu: Jakie są zalety betonu izolacyjnego?
Planując budowę lub konserwację konstrukcji wysokotemperaturowej, warto zastanowić się nad wykorzystaniem w niej takich materiałów budowlanych, jak betony izolacyjne. Sklep Vitcas oferuje je w szerokiej gamie produktowej. Są one starannie wytwarzane w nowoczesnym procesie produkcyjnym, jednak w oparciu o stare tradycje. Ich produkcja jest zgodna z normą BS EN ISO 9001:2015, dzięki czemu są to betony ogniotrwałe najwyższej jakości. Te wyroby ogniotrwałe dostępne są w różnych rodzajach i mają zastosowanie w różnych urządzeniach grzewczych. Są odporne na temperatury, dochodzące aż do 1700 stopni Celsjusza
Beton izolacyjny: Kluczowe zalety i zastosowania
Beton izolacyjny z oferty sklepu Vitcas to produkt wysokogatunkowy, gwarantujący wysoką wydajność i trwałość w wymagających warunkach zewnętrznych. Betony ogniotrwałe z tego sklepu, przeznaczone są do zastosowań zarówno domowych, jak i przemysłowych. Dzielą się na poszczególne rodzaje, takie jak:
- beton izolacyjny ogniotrwały o niskiej gęstości, wytrzymałości na zużycie i przewodności cieplnej- stosowany do wykładania pieców wgłębnych, podłóg pieców do wypalania czy przewodów kominowych,
- beton tradycyjny na bazie szamotu -do ogólnego użycia w piecach, blokach palników czy piecach muflowych.
- niskocementowy beton ogniotrwały na bazie boksytu, o wysokiej zawartości tlenku glinu i niskiej zawartości cementu- używany w ekstremalnych warunkach, w blokach trzonów w piecach do podgrzewania, wnętrzach kadzi stalowych, w gardzielach kadzi czy mieszalnikowych do żelaza.
Jak beton izolacyjny wspiera energooszczędność budynków?
Beton izolacyjny odgrywa kluczową rolę w redukcji strat ciepła w konstrukcjach grzewczych. Dzięki swojej porowatej strukturze doskonale zatrzymuje ciepło, co wpływa na obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Wyroby ogniotrwałe, takie jak betony na bazie szamotu czy boksytu, cechują się wysoką odpornością na działanie temperatury i zużycie. W budynkach mieszkalnych i przemysłowych stosowanie betonu izolacyjnego przekłada się na lepsze parametry energetyczne oraz większą trwałość konstrukcji, co czyni go nieodzownym elementem nowoczesnych projektów budowlanych.
Może Cię zainteresować:
Ognisko z cegieł w ogrodzie – krok po kroku
Beton żaroodporny, ochrona konstrukcji przed ekstremalnym ciepłem
Betony izolacyjne to materiał budowlany o szerokim zastosowaniu. Ich wyjątkowe właściwości sprawiają, że są wykorzystywany w budowie i naprawie różnych urządzeń grzewczych.